FAQ - ČASTO KLADENÉ OTÁZKY A ODPOVĚDIStanové přívěsy COMANCHE
FAQ

Zde uvádíme nejčastější otázky na které se ptáte. Pokud zde nenaleznete odpověď právě na váš dotaz, neváhejte nás kontaktovat a rádi vám jej zodpovíme.

Otázka:
Mohu táhnout stanový přívěs s řidičským průkazem skupiny B?
Odpověď:
Ano, řidičský průkaz skupiny B plně dostačuje k tažení.

Otázka:
Kolik nákladu mohu do přívěsu naložit?
Odpověď:
Stanové přívěsy COMANCHE mají nejen velkou doložnost ale také již v základní výbavě vrchní kovovou hrazdu, na které je možné převážet až 4 jízdní kola, surf, kajak nebo i běžná zavazadla či kempový nábytek. V případě zavazadel nepřesahujících obrys vozidla je vhodné použít cestovní ochrannou plachtu, chránící před rozmary počasí ale i před nepříjemným nánosem nalétaných mušek během jízdy. Uvnitř stanového přívěsu jsou další místa a úložné prostory pro vaše potřeby.

Otázka:
Jaká je maximální rychlost jízdy se stanovým přívěsem?
Odpověď:
Maximální povolená rychlost přívěsů COMANCHE je 100 km/hod.

Otázka:
Jak je nutné o přívěs pečovat?
Odpověď:
Zvenku je možné o přívěs pečovat běžným mytím a pohledovou kontrolou. Zvláštní kontrolu vyžaduje jen přípojné zařízení, elektroinstalace a v případě brzděného přívěsu i nájezdová brzda. Doporučujeme kontrolu a servis po cca 20 000 km nebo 1x za rok.
Stanová část, pokud je o ní náležitě pečováno má trvanlivost až 30 let. Nutná nová impregnace se doporučuje po cca 8-10 letech, ale v kratších intervalech např. po 2 letech toto výraznou měrou přispívá k prodloužení životnosti stanu. Kvalitní impregnační prostředky s odolností proti UV máme samozřejmě v nabídce.

Otázka:
Jak silný automobil potřebuji k taženi stanového přívěsu?
Odpověď:
Vzhledem k hmotnosti stanových přívěsů od 345 kg (celková váha včetně doložnosti) je možné tažení i nejmenšími automobily. Přesné údaje naleznete ve vašem technickém průkaze pod „hmotnost brzděného/nebrzděného přívěsu“.

Otázka:
Jak je stanový přívěs zabezpečen?
Odpověď:
COMANCHE je vybaven zámkem otevíracího víka, čímž jsou všechny naložené věci uzamčené. Tažné zařízení doporučujeme vybavit dodatečným zámkem, které může chránit odstavený ale i připojený přívěs k vozidlu.

Otázka:
Jak parkovat nebo uskladnit stanový přívěs?
Odpověď:
COMANCHE je možné parkovat běžným způsobem venku, nebo využít unikátní parkovací mobilní systém, umožňující překlopení stanového přívěsu na bok a další manipulací po rovném podkladu jej přisunout těsně ke zdi garáže. Pro venkovní stání doporučujeme speciální velkou krycí plachtu z dodávaného příslušenství. Plachta kryje celý přívěs a úchytnými prvky je zajištěna proti odfouknutí. Na ochranu oje doporučujeme samostatný kryt oje z dodávaného příslušenství.

Otázka:
Pokud není možné stan usušit, je možné stanový přívěs zavřít?
Odpověď:
COMANCHE má výbornou ochranu vnitřní výbavy a příslušenství i při nutnosti sbalit vlhký stan a tak se nemusíte obávat o poškození. Samozřejmě je nutné stan co nejdříve otevřít a nechat doschnout.

Otázka:
Je možné rozložit stanový přívěs i v dešti?
Odpověď:
Ano, rozevření COMANCHE je otázkou chvilky a jelikož se stan automaticky vztyčuje zároveň s konstrukcí, není vnitřní výbava vůbec vystavena působení deště.

Otázka:
Jak mohu stanovou část čistit nebo impregnovat?
Odpověď:
COMANCHE má stanovou část jednoduše odnímatelnou, takže je možné plátno impregnovat celkově. Při drobném čištění nebo impregnací sprejem není nutné stanovou část ani snímat. Po čištění nebo impregnaci nechte důkladně vyschnout a provětrat.

Otázka:
V kolika lidech je možné stanový přívěs postavit?
Odpověď:
Rozložení COMANCHE zvládne bez problémů jeden člověk. Unikátní systém stavby stanové části společně s konstrukcí je jednoduchý a nevyžaduje žádnou větší námahu.

Otázka:
Je COMANCHE vhodnou volbou pro celou rodinu?
Odpověď:
Vzhledem k možnosti výběru z modelů pro 2 až 8 osob je jisté, že i nejpočetnější rodina se do COMANCHE pohodlně vejde. Dále pak s využitím předstanu, markýzy či přídavné komory učiníte ze svého příbytku rozměrné sídlo.